Leczenie uzależnień behawioralnych
Leczenie uzależnień behawioralnych (uzależnienie od Internetu, komputera, seksu, jedzenia czy zakupów itp. ), może odbywać się w ramach:
- Poradni Terapii Uzależniania od Substancji Psychoaktywnych (czytaj więcej o poradni tutaj)
Poradnia oferuje leczenie w trybie ambulatoryjnym w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
W Poradni Terapii Uzależnienia od Substancji Psychoaktywnych mogą podejmować leczenie osoby ubezpieczone.
W Poradni pomoc terapeutyczną oferują lekarze psychiatrzy, specjaliści psychoterapii uzależnień, psychologowie, psychoterapeuci, psychologowie kliniczni.
Poradnia zajmuje się leczeniem osób mających problem z zaburzeniami nawyków i popędów (uzależnienie od Internetu, komputera, seksu, jedzenia czy zakupów), a także członków ich rodzin.
W ofercie placówki zawierają się:
- porady diagnostyczne,
- psychoterapia indywidualna,
- psychoterapia grupowa,
- konsultacje z lekarzem psychiatrą.
Warunki przyjęcia :
W przypadku osób mających problem z zaburzeniami nawyków i popędów (uzależnienie od Internetu, komputera, seksu, jedzenia czy zakupów) wymagane jest skierowanie od lekarza psychiatry lub POZ.
Osoby poniżej 18 roku życia muszą zgłosić się w towarzystwie rodzica, bądź prawnego opiekuna.
W momencie zgłoszenia Pacjent powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty itp.) oraz aktualne ubezpieczenia zdrowotne.
- Dziennego Oddziału Terapii Uzależnienia od Substancji Psychoaktywnych
Oddział dzienny zajmuje się leczeniem osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych oraz z uzależnieniem behawioralnym.
Terapia dzienna odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych od 14:00 do 20:00. Program terapii przewidziany jest na okres minimum 6 miesięcy.
W ofercie oddziału zawierają się:
- psychoterapia indywidualna,
- terapia grupowa,
- rehabilitacja osób uzależnionych,
- konsultacje z lekarzem psychiatrą,
- konsultacje psychologiczne,
Oddział funkcjonuje w ramach kontraktu z NFZ .
Warunki przyjęcia:
- Pacjent przyjmowany jest na podstawie ważnego skierowania od lekarza psychiatry lub POZ.
- Wymagane dokumenty przy przyjęciu: skierowanie lekarskie, dokument potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne, dowód osobisty lub inny dowód potwierdzający tożsamość, karta NFZ.
W przypadku osób niepełnoletnich pacjent na pierwsze spotkanie musi przyjść w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego.
- Programów współfinansowanych ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych,
będących w dyspozycji Ministra Zdrowia
Realizujemy programy:
* profesjonalnej pomocy patologicznym hazardzistom oraz osobom z innym uzależnieniem behawioralnym, ich rodzin i bliskich;
* wzmacniania motywacji do ograniczenia zachowań ryzykownych wśród osób uzależnionych od hazardu lub innych uzależnień behawioralnych oraz wsparcia ich bliskich i rodzin;
W ramach programów pacjenci mogą korzystać ze wsparcia:
– indywidualnego w postaci: interwencji kryzysowych, indywidualnego wparcia terapeutycznego, poradnictwa rodzinnego, terapii indywidualnej, a także doradztwa finansowego oraz konsultacji prawnych
– grupowego w postaci: grup wsparcia dla hazardzistów, grup wsparcia dla rodzin, grup wsparcia dla partnerów i partnerek osób uzależnionych, grup zapobiegania nawrotom, warsztatów umiejętności psychospołecznych i zajęć edukacyjno-informacyjnych.
Adres siedziby
ul. Wiolinowa 1
42-200 Częstochowa
Telefony
tel. stacjonarny : 34 324 60 97
tel. komórkowy: +48 508 355 119
Centrum leczenia uzależnień
Naszym celem jest pomoc w odzyskaniu utraconych wartości, poczucia że ma się kontrolę nad własnym życiem, ma się wolność, możliwość wyboru. Pomagamy zarówno osobom z problemem uzależnienia, jak i ich najbliższym. Podchodzimy
Nasz adres:
ul. Wiolinowa 1,
42-200 Częstochowa
kontakt@clu.com.pl
508 335 119